Jedzenie na zdjęciach

Fotografia kulinarna

Fotografowie podejmują się różnych zleceń i zdarza się, że bywa tak, że prawie każde z nich jest inne. Bo jeżeli komuś fotograf kojarzy się wyłącznie z osobą, która zajmuje się fotografowaniem rodzinnych uroczystości, to jest w błędzie. Specjalnością wielu fotografów jest fotografia kulinarna.

Nie trudno domyślić się togo, co jest na takich zdjęciach. Taka fotografia za przedmiot zainteresowania stawia sobie potrawy i szeroko rozumiane jedzenie.

W jakich sytuacjach stosuje się takie zdjęcia? Z całą pewnością nie jest ich mało. Fotografia kulinarna Warszawa wykorzystywana jest w czasie, kiedy opracowuje się książki kucharskie. W nich oprócz przepisami na określone dania publikuje się również zdjęcia potraw. Zdjęcia te nie są zwyczajne. Tutaj dana potrawa przedstawiona jest w taki sposób, aby zachęcało to do jej przygotowania. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia, na którym jest jedzenie, wcale nie jest takie proste. Nie chodzi tylko o to, aby potrawa była ładnie podana. Zdjęcia jedzenia muszą być zdjęciami dobrej jakości. Tutaj liczy się oświetlenie i sporo innych czynników, które mają wpływ na to, jaki efekt się uzyskuje. Ci fotografowie, którzy są dobrzy w takich zdjęciach, nie narzekają na brak pracy, bo zdjęcia jedzenia wykorzystuje się także w czasopismach czy folderach, które opracowuje się po to, by zareklamować restauracje i lokale, gdzie podaje się jedzenie.

W wielu sytuacjach fotografia kulinarna pojawia się też w sieci. Na blogach, które poświęcone są tematyce kulinarnej, przy pomocy fotografii jedzenia prezentuje się efekty pracy osoby, która blog prowadzi. Zdjęcia jedzenia pojawiają się także na portalach, gdzie promuje się produkty żywieniowe czy lokale, które funkcjonują w branży astronomicznej. Zdjęcia potraw i jedzenia stosuje się także w sytuacji prezentowania oferty lokali, które zajmują się przygotowywaniem przyjęć i imprez okolicznościowych.

Więcej: Fotografia kulinarna.

Reklamy